Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: kecajgo » 03 paź 2013, 22:49

Witam, mam pytanie odnośnie wymiany, czy ktoś już wymieniał to ustrojstwo ? mowa oczywiście o wersji silnikowej jak powyżej w temacie :) ,jeśli tak to jak się do tego zabrać i czy da się to przede wszystkim wykonać samemu, drugie pytanie mam następujące, czy w tej wersji silnikowej czujnik temperatury cieczy wkręcany w termostat jest dwu czy cztero pinowy ? z góry dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam!

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: przedszkolak » 04 paź 2013, 9:49

Przed wymianą termostatu sprawdziłbym czujnik temperatury cieczy. Kiedyś też chciałem cały zespół wymieniać, a mechanik wymienił tylko czujnik. Koszt był niewielki.

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: kecajgo » 04 paź 2013, 10:07

Dlatego pytam o to ilo pinowy jest czujnik, u siebie w obozie tez wymienilem czujnik i po problemie :)

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: LUKIThesis » 04 paź 2013, 20:06

Wymieniałem u siebie termostat ale było to już dawno i nie pamiętam co rozkrecałem, na pewno wszystko co mi przeszkadzało by go wyjąć :) Na pewno musisz odpowietrzyć wstepnie układ chłodzenia zanim odpalisz silnik, raz barany co mi robili dewastację skrzyni to zanim odpowietrzyli odpalili silnik i uszkodzili pompę wody która miała co prawda już jakiś przebieg ale nie taki bym musiał już ją wymieniać. Odpowietrzniki masz , jeden na wężu idącym do komory pasażerów a drugi po prawej stronie samochodu na chłodnicy czyli stojąc przed autem po lewej, schowane pod pasem górnym tym na którym jest mocowany zamek klapy.
Raz miałem taką przypadłość że wskazówka od temp. falowała i raz była na zero a raz na odpowiedniej pozycji. Czy auto się dogrzewało czy nie to nie zwróciłem uwagi bo raczej nie miało to wpływu na działanie termostatu. Chyba w thesis termostat jest na bi-metalu i to on go otwiera ale mogę się mylić bo już dawno go oglądałem.
By pozbyć się falowania wskazówki przeczyściłem kostkę. Czujnik chyba jest dwu pinowy ale może mylę z drugim moim autkiem. Do kostki można się dostać po małym demontażu wygluszenia silnika i chyba rury dolotu pow. Ciasno ale do zrobienia.

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: kecajgo » 06 paź 2013, 18:13

Powiem Ci kolego, że przy jakimś spotkaniu na żywo musze postawić niejedno piwko za Twoje rady ;) Pomocny człowiek z Ciebie! Póki co dzisiaj zdemontowałem osłonę silnika i dojrzałem ten magiczny element, spróbuję początkowo jak kolega przedszkolak napisał wymienić czujnik temperatury bo to koszt bodajże 18 zł a i wymiana dużo prostsza bo nie trzeba całego termostatu wyciągać, ale w razie "w" jest temat do opanowania i termostat już czeka gotowy do oddania bądź założenia :)

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: Ramzes_II » 06 paź 2013, 20:08

ja bym na termostat zastosował patent z Lybry i Stilo :
:link:
:link:
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: LUKIThesis » 06 paź 2013, 20:39

kecajgo pisze:Powiem Ci kolego, że przy jakimś spotkaniu na żywo musze postawić niejedno piwko za Twoje rady ;) Pomocny człowiek z Ciebie! Póki co dzisiaj zdemontowałem osłonę silnika i dojrzałem ten magiczny element, spróbuję początkowo jak kolega przedszkolak napisał wymienić czujnik temperatury bo to koszt bodajże 18 zł a i wymiana dużo prostsza bo nie trzeba całego termostatu wyciągać, ale w razie "w" jest temat do opanowania i termostat już czeka gotowy do oddania bądź założenia :)

Do grobu nie zabiorę tego co wiem, zawsze się dzielę wiedzą jak jakąś posiadam a tym bardziej jak może być dla kogoś pomocna :)
Co do tego patentu to ... kiedyś pewien człowiek jak do niego pojechałem na sprawdzenie co puka w mojej cytrynie, powiedział, że to łącznik stabilizatora. Jak zapytałem gdzie najbliżej go dostanę to powiedział mi; " poco Panu orginał lub dobry zamiennik...kupi Pan sobie dwie końcówki od malucha a ja je zespawam i Panu zamontuję" :lol: Powiedziałem mu że chyba do taczki i podziękowałem za te rozwiązanie :)

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: przedszkolak » 06 paź 2013, 22:04

W swoich samochodach montowałem różne ciekawe rozwiązania, które są bardziej wytrzymałe i sprawniejsze niż oryginalne badziewia i wymysły inżynierów samochodowych, vide francuskie wielowypusty czy japońskie blachy albo niemieckie gumy. W Teresce przykładowo jedne z najgorszych rozwiązań elektryki i elektroniki, nie mówiąc o naprawdę niebezpiecznym układzie hamulca postojowego. Sam przerabiałem, już nie łapanie hamulca postojowego bez wykazywania błędów na kilku urządzeniach i oprogramowaniach.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: LUKIThesis » 07 paź 2013, 9:22

To mogę stwierdzić że miałeś w takim razie dużo szczęścia, ja niestety w kilku autach jakie miałem patenty/druciarstwo się nie sprawdzały. Może to wina partackich mechaników którzy wiedzieli że bije dzwon tylko nie wiedzieli w którym kościele. Po kilku takich sytuacjach odpusciłem sobie różne kombinacje które nie są oryginałem lub dobrym zamiennikiem.

marek_krupa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 11 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Topola, Kazimierza W, świętokrzeskie
Kontakt:

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: marek_krupa » 24 paź 2013, 21:34

Polecam uproszczenie polegające na wywaleniu całego układu recyrkulacji spalin i zastosowanie termostatu od barchetty (120 zł). Wszystko opisywałem w przypadku Lybry.

belial666

Re: Thesis 2.4 JTD 10v - wymiana termostatu

Post autor: belial666 » 27 sty 2014, 21:15

Patent z Lybry działa świetnie w Thesis zarówno przy całkowicie otwartym jak i otwierającym za wcześnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”