Lybra 2.4 JTD 150KM - co wymienić w zawieszeniu tył

Awatar użytkownika
donat2000
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 27 paź 2012, 13:05
Imię: Phedra, W-wa

Lybra 2.4 JTD 150KM - co wymienić w zawieszeniu tył

Post autor: donat2000 » 29 paź 2013, 14:50

Panowie i Panie mam pytanie. Podczas wymiany kół na zimowe dowiedziałem się, ze z tylnych amorów wyciekł olej i są do wymiany. Mam pytanie co oprócz sprężyn i amorów kupić, co można zrobić przy tej okazji i co warto wymienić? Jakie wybrać amory - gazowe, olejowe - jaką markę?
Lancia Phedra 2.2 128KM 2005

Codee

Re: Lybra 2.4 JTD 150KM - co wymienić w zawieszeniu tył

Post autor: Codee » 29 paź 2013, 17:22

Sprężyny proponuję wzmacniane z Tychów przy czym ja obciąłem ja o 1,25 zwoja, gdyż auto stało jak koza. Amortyzatory KYB z lanciowego sklepu współpracującym z forum. Jak już to zdemontujesz odkręć sanki tył ( 4 śruby po 2 na stronę, zobacz w jakim masz stanie miejsca gdzie sprężyny siedzą ). Skontroluj stan tulei wahacza poprzecznego ( czarnego ). Jeśli są w stanie przed agonalnym również w w/w sklepie lanciowym zamów. Masz u nich zniżkę 10%. Kup minię i czarną matową farbę do metalu ( średniej marki co najmniej ) oczyść wahacze poprzeczne z syfu i korozji, pomaluj przez co przedłużysz ich żywotność. Jeśli chcesz komplet tulei na wszystkie tylne wahacze kupić i powymieniać ( czyli jak odkręcisz wahacz aluminiowy to musisz kąt wahacza tył ustawiać+zbieżność ) to proponuję poszukać w googlowarce poliuretany Olkusz



Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”