Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

gooduser
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2014, 0:37
Imię: Artur
Lokalizacja: Legionowo

Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: gooduser » 12 gru 2014, 16:58

Jak udało mi się ustalić - a co mnie szczególnie smuci - w Lancii Lybra najprawdopodobniej nie mieszczą się na tylnej kanapie trzy foteliki.
Piszę najprawdopodobniej ponieważ rozmawiałem z jednym tatą trójki dzieci, który właśnie z powodu za wąskiej kanapy musiał zmienić Lybrę na inne autko.
Szkoda.
Może ktoś z Was ma inne doświadczenia w tej kwestii?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, 18:37 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lancia lybra 3 foteliki z tyłu

Post autor: mjerzy » 12 gru 2014, 17:12

Ja mam jeden fotelik i zajmuje więcej niż 1/3 kanapy. Ale fotelik fotelikowi nie równy. Mój jest dość duży.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: Nat » 12 gru 2014, 20:56

Bywało, że jeździliśmy Lybrą we dwa foteliki z tyłu plus dorosła osoba pomiędzy, więc mały fotelik powinien się w środku zmieścić.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
plus-minus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 16:39
Imię: Asia & Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: plus-minus » 13 gru 2014, 19:13

Muszę zabrać głos, jak to czytam!
Jak słyszę takie pierdzielenie o 3 fotelikach z tyłu (najlepiej boksy z bocznym trzymaniem i uchwytem na napoje oraz chusteczki),
to nasuwa mi się jedno!

>>>KUP CZŁOWIEKU DUŻEGO VANA - BĘDZIE DUŻA KANAPA I BĘDZIESZ MIEĆ JESZCZE DUŻO MIEJSCA NA PIELUCHY W BAGAŻNIKU.

Dwie Lybry jakie posiadam, są samochodami 5 osobowymi i komfortowo można pokonać podróż w komplecie z A do B.

Pozdrawiam wszystkich
Darek

P.S. Dwójka moich dorastających synów z dużą torbą pomiędzy na tylnej kanapie (dla wygody podróżowania i oparcia) komfortowo przemierzyła ze mną i żoną 5 tys. km i nie dam nic złego powiedzieć na temat LYBRY!!! Rewelacyjny samochód.
Były: Lancia Lybra 2.0 LX Berlina, Lancia Lybra 2.4 jtd SW

Awatar użytkownika
Al Boundy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1342
Rejestracja: 04 paź 2014, 7:40
Imię: All
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: Al Boundy » 13 gru 2014, 20:20

No i pierdzielisz....sam w sobie...mam vana i nawet w nim umiejscowienie na jednej kanapie 3 fotelików jest o dupę rozbić....na szczęście mam 7 osobowego.

Z 3 fotelikami na tylnej kanapie,że kanapa ma profilowane siedziska i jak włożysz 3 foteliki to zewnętrzne są krzywo.

W kappie 3 foteliki w jednym rzędzie też się nie spisują.
Lancia Kappa SW 2.4 TDs 1997
Fiat Ulysse 2.0 16V 2004


było...minęło....Citroen Zeta 2.1 TD Epic Free....Polonez Atu Plus 1.6 GLI ...Lancia Kappa 2.4Tds....more..more..more..

wiesiek001
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 01 sie 2010, 20:05
Imię: Piotr
Lokalizacja: Opole

Re: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: wiesiek001 » 14 gru 2014, 14:01

Lyberka to nie bus, tylko bardzo komfortowe cacko. Jeździłem Audicą i tam dopiero jest ciasnota, a ile jeszcze kosztuje, tylko za to, że ma na atrapie takie tam kółka.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 14:40 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisownia!!!

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10677
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: FXX » 16 gru 2014, 0:45

plus-minus pisze:P.S. Dwójka moich dorastających synów z dużą torbą pomiędzy na tylnej kanapie (dla wygody podróżowania i oparcia) komfortowo przemierzyła ze mną i żoną 5 tys. km i nie dam nic złego powiedzieć na temat LYBRY!!! Rewelacyjny samochód.
Słowo klucz - dorastających. Dla dorastających to może tam jeszcze miejsca trochę się znajdzie, dla dorosłych - szkoda gadać. Mam 188cm wzrostu i jazda Lybrą z tyłu (podobnie z resztą jak Alfą 156, BMW 3 czy Audi A4) to ma się tak do komfortu jak szmata do arrasów.
wiesiek001 pisze:Lyberka to nie bus, tylko bardzo komfortowe cacko. Jeździłem Audicą i tam dopiero jest ciasnota, a ile jeszcze kosztuje, tylko za to, że ma na atrapie takie tam kółka.
Szkoda, że w konkurencyjnej Audi A4 miejsca jest podobnie...
plus-minus pisze:Dwie Lybry jakie posiadam, są samochodami 5 osobowymi i komfortowo można pokonać podróż w komplecie z A do B.
To też jest wesołe... wsadź do Lybry komplet 5-ciu dorosłych osób i powiedz tym z tyłu jadą w komfortowych warunkach. W porównaniu do dużego Fiata to może będzie komfortowo, ale na te standardy samochód segmentu D+ w jakim podobno jest Lybra (obecnie wielkościowo znalazła by się w C) to podróż w komplecie dorosłych osób komfortowa nie jest.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

enzol
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2015, 18:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: enzol » 04 mar 2015, 19:44

Ja miałem problem z dwoma fotelikami-bo nikt już pośrodku nie usiadł.Niby szczupły jestem ale nie mogłem się tam wcisnąć.Niestety z tego powodu sprzedałem Lybrę.Jest jeszcze jedna sprawa-foteliki.Akurat mam szerokie foteliki i dodatkowo pogarsza to sprawę

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: bassooner » 04 mar 2015, 21:15

plus-minus pisze:Muszę zabrać głos, jak to czytam!
Jak słyszę takie pierdzielenie o 3 fotelikach z tyłu (najlepiej boksy z bocznym trzymaniem i uchwytem na napoje oraz chusteczki),
to nasuwa mi się jedno!

>>>KUP CZŁOWIEKU DUŻEGO VANA - BĘDZIE DUŻA KANAPA I BĘDZIESZ MIEĆ JESZCZE DUŻO MIEJSCA NA PIELUCHY W BAGAŻNIKU.

Dwie Lybry jakie posiadam, są samochodami 5 osobowymi i komfortowo można pokonać podróż w komplecie z A do B.

Pozdrawiam wszystkich
Darek

P.S. Dwójka moich dorastających synów z dużą torbą pomiędzy na tylnej kanapie (dla wygody podróżowania i oparcia) komfortowo przemierzyła ze mną i żoną 5 tys. km i nie dam nic złego powiedzieć na temat LYBRY!!! Rewelacyjny samochód.

zupełnie niepotrzebnie się spinasz:
po pierwsze: forumowicz pyta
po drugie: nikt tu nic złego o lybrze nie mówi (jesteśmy na forum lancii... przypominam)
po trzecie: nikt tu nie mówi o jakiś fotelikach z boczkami
po czwarte: foteliki są różne

reasumując; jeśli mamy do czynienia z fotelikami z podstawą (to te mocowane do pasa i mające swoje pasy) to może być problem, jeśli mamy foteliki z grupy wiekowej następnej (pas przytrzymuje i fotelik i dziecko) to też może być problem, a jeśli będziemy mieli kombinację fotelik + poddupniki, ewentualnie dwa foteliki i poddupnik to powinno się udać, jednak wszystko zależy od fotelika i jego szerokości, bo często foteliki są szerokie (nie myślę o boksach i uchwytach na napoje) żeby chronić główkę dziecka przed bocznym uderzeniem. Ja córkę lat 10 wożę, a raczej wolę wozić w foteliku, bo naprawdę jest bezpieczniej, bo ma zagłówek i jeśli z tyłu umieszczę drugi fotelik (córka lat 5) to pomiędzy jest bardzo ciasno.
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra - 3 foteliki na tylnej kanapie?

Post autor: Toper » 15 mar 2015, 23:56

gooduser pisze:Jak udało mi się ustalić - a co mnie szczególnie smuci - w Lancii Lybra najprawdopodobniej nie mieszczą się na tylnej kanapie trzy foteliki.
Piszę najprawdopodobniej ponieważ rozmawiałem z jednym tatą trójki dzieci, który właśnie z powodu za wąskiej kanapy musiał zmienić Lybrę na inne autko.
Szkoda.
Może ktoś z Was ma inne doświadczenia w tej kwestii?
Nie wejdą, jak chcesz to jutro zrobię zdjęcie z dwoma z tyłu, takim 10 do 18kg i 15 do chyba 25 (to drugi i trzeci fotelik w karierze dziecka, liczac jako pierwszy ten tyłem do jazdy.).

Pozdrawiam
Toper
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”