Dedra - straszne dziwności

Anonymous

Dedra - straszne dziwności

Post autor: Anonymous » 18 sty 2006, 19:58

Jaqob sprawdź ładowanie ako podczas uruchomienia wszystkich źródeł energii w twojej lucynce, moze ci alternator za mało pradu daje :wink:

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - straszne dziwności

Post autor: Kubek » 18 sty 2006, 20:20

No wlasnie problem w tym ze mierzylem, na wlaczonym silniku, biegu jalowym jest 14,09 V gdy dodam gazu ( obojetnie ile ) ta wartosc wzrasta do 14,12 V :(
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - straszne dziwności

Post autor: 2fines » 18 sty 2006, 21:14

"Jaqob" pisze:No kicha, dzis znowu wrocilo mi to zwiekszanie lub zmiejszanie sily nadmuchu :(, Czyzby to znaczylo ze musze codziennie przeczyszczac styki ? Sprobuje jeszcze kiedys przeczyscic styki od samego ukladu dmuchawy, wewnatrz samochodu, ale oborty jak narazie sa okey. Zauwazylem tez taka zaleznosc ze np. jak wlaczam ogrzewanie tylniej szyby i lusterek to sila nadmuchu tez sie zmniejsza. Wczoraj chodzilo wszystko ladnie, w zasdzie zrobilo mi sie to jak np. sluchalem radia przez godzine na wylaczonym silniku, ale jakos nie wraca do stanu poprzedniego, a jesli chodzi o spalanie to zalalem do pelna tak ze wskazowka byla ponad miare przez jakies 50 km, przejechalem 100 km i mam juz tego paliwa wedlug wskaznika 45 litrow ( Max 60 litrow )

jaqob a jak spraqwa alternatora wyglada.....nie masz za luznego paska a moze łozyska juz padaja jakies piski z pod silnika słychac,moze altek nie wyrabia na to wszystko, spardz na poczatku kabel masowy silnika nawiewu czy sie wtyka nie stopila zdeka bo lubi podobno druga opcja to panel nawiewu -dokladnie przełaczniki-nie ma to jak pokretła.....bo z tego co pamietam masz panel klimatronica czy inne ustrojstwo:)
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - straszne dziwności

Post autor: Kubek » 19 sty 2006, 15:46

Alternator, musze sprawdzic, te paski :) a z tym panelem to sie w lecie bawilem, tma nic zlego nie bylo :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - straszne dziwności

Post autor: Anonymous » 19 sty 2006, 19:18

U mnie są dni ładowania i nie , więc może alternator siada :cry:

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Dedra - straszne dziwności

Post autor: wujek » 19 sty 2006, 22:16

Witam,
U mnie są dni ładowania i nie
A jakie objawy w dniach "na nie"?
Pozdrawiam

Anonymous

Dedra - straszne dziwności

Post autor: Anonymous » 20 sty 2006, 8:30

Nie ładuje, ale temat był poruszany w innym wątku, wiem już wszystko co mam zrobić, ale dzięki za pamięć Wujek :wink:

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - straszne dziwności

Post autor: Kubek » 25 sty 2006, 15:29

Podaje rozwiazania moich problemow :

Przedewszystkim tak:
-wymiana zamkow :)
-wymiana czujnika temperatury ktory byl uszkodzony i powodowal wlaczanie sie ssania podczas jazdy na rozgrzanym silniku ( szalejace obroty - koszt 25 zl )
-przeczyszczenie stykow alternatora ktore byly zasniedziala i powodowaly niedoladywanie aku, gdy byly wlaczone swiatla dmuchawa itp. co sprawialo roznorodnosc sily dmuchania dmuchawy !
-szarpanie ustalo po przeczyszczeniu swiec !
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”