Thesis 3,0 Aut już na gazie

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
LUKI82

Odp: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: LUKI82 » 31 sty 2010, 13:29

To fakt nie zajmuję się zawodowo mechaniką jest to jedynie moja pasja którą lubię .Jeżdżę dieslem tylko dla tego że człowiek który sprowadził dla mnie Thesis zajmuje się zawodowo sprowadzaniem tylko włoszczyzny i polecił mi JTD zapewniając mnie o ich bezawaryjności.Zaufałem mu i tylko dla tego jest to JTD a chciałem 3,2 benzynę (może też mój ostateczny wybór był podyktowany spalaniem tych jednostek)
Trasa ( s-7 w porywach 180km/h,wyprzedzanie,hamowanie czyli wmiarę szybka jazda)
Trasa- 6-6,5l
miasto-(ciepły silnik) 8-9l
Moje poprzednie samochody były z silnikami benzynowymi i na nich zaobserwowałem opisane sytuacje oraz usterki które dotknęły moich znajomych.
Nie polecam inst.gaz bo zawsze spotykałem się z problemami spowodowanymi przez nie,co sobie przypomnę to napiszę ,a zainteresowany sam wyciągnie wnioski.

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Odp: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: romlen » 31 sty 2010, 14:06

Temat instalacji gazowej jest stary jak świat i w necie jest mnóstwo opisów i uwag na ten temat. Zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Przekonywanie kogoś na siłę o wyższości świąt Bożego Narodzenia od Wielkiej nocy nie ma sensu i powinniśmy uszanować zdanie drugiego. Ja mam swoje zdanie na temat LPG i przekonywanie mnie na siłę na drugą stronę skończy się zapewne źle dla przekonywującego. Rad mogę wysłuchać, jednak mając wolną wolę robimy to, co nam rozum podpowiada. Można się jednak uczyć na czyichś błędach, aby nie robić tego co już było kiedyś zrobione, tzw nie wywarzać otwartych drzwi. Popatrzmy sobie na naszego Klubowicza Larry'ego123. Jak widać zęby zjadł na LPG i wiele może do tematu wnieść. Gaz zna nie od dziś, stosuje, montuje. Ale miał też złe doświadczenie, wynikiem czego jest jego strona z antyreklamą pewnej stacji montażu instalacji LPG. Dyskusje ciekawe można też znaleźć na proponowanej przez Larry'ego witrynie LPG Forum a grzebiąc w Googlach mamy stron bez liku: wady i zalety, kolejne forum, Wikipedię itp. Zatem spokojniej Panowie, grunt to rzeczowe odpowiedzi, bez emocji.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: KGB » 31 sty 2010, 14:48

argenta67 pisze:Forumowicz KGB, nie bardzo rozumiem co ty chcesz i komu udowodnić bo ja mam np w tej chwili trzy auta z gazem i leje olej 10W/40 i nawet go nie sprawdzam i nie dolewam bo nie zapisuje przebiegu kilometrów, tylko we wszystkich bez względu na przebieg wymieniam co dwa lata.
sory ,ale to ja nie wiem co ty chcesz udowodnic swoja wypowiedzia ,bo jest wogole nie zwiazana z tematem ,
nie sprawdzanie stanu oleju to nie jest profesjonalne podejscie do tematu - w tych silnikach poleganie na kontrolce cis oleju moze sie zle skonczyc
topcio1 pisze:KGB nie rozumiesz po ludzku? Piszecie o swoich obserwacjach, każdy ma do nich prawo. Twoje argumenty z tech. punktu widzenia są niewiele więcej warte.
ciekawe o jakich obserwacjach ty piszesz i ile sa w takim razie warte ,
ja tylko odpowiadam na stwierdzenie takim samym sposobem ,by rozmowca zrozumial
romlen pisze: Popatrzmy sobie na naszego Klubowicza Larry'ego123. Jak widać zęby zjadł na LPG i wiele może do tematu wnieść. Gaz zna nie od dziś, stosuje, montuje.
bardzo milo ,ze reklamujesz kolege ,ale jak widac nie wypowiedzial sie w tym temacie ,wiec jednak troche nie rozumiem wyskakiwania z jego osoba :roll:


nie wiem o co niektorym osobom chodzi ? przeciez nikt nie zmusza nikogo do czytania ,
pomijam juz fakt ,ze sam temat jest jalowy i powinien byc zamkniety ,by go nie odkopywac co jakis czas ,
jego zawartosc merytoryczna sprowadza sie do pisania bajek ,glupot i zwyczajnego blefowania "przeciwnikow" gazu w jakiejkolwiek formie i paru sensownych wypowiedzi "zwolennikow" gazu ,a konkretnie LPG ,
i jedyne co widac po raz kolejny to to ,ze jedynie "zwolennicy" sa przygotowani merytorycznie do dyskusji

argenta67

Odp: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: argenta67 » 31 sty 2010, 15:38

KGB, napisałem ci bez osobistych wycieczek ale ty masz tego Q równe zeru a ja mam prawo jazdy od 85r i wiem lepiej od ciebie co się robi z olejem a na dodatek ci powiem, że mnie nawet kontrolka ciśnienia oleju jest nie potrzebna bo ja na słuch bedę wiedział czy jest ciśnienie czy nie. "Branie" oleju nie ma nic wspólnego z rodzajem zasilania pb~lpg a nawet powiem więcej przy zasilaniu lpg palenie oleju jest mniejsze.
Samochody zasilane gazem to dla mnie codzienność bo jak klient przyjeżdża samochodem z tym rodzajem zasilania to ja go nie informuje, że takich aut nie dotykam a więc twoje wyjazdy o braku merytorycznego podejścia do wiedzy z moje strony na temat motoryzacji spaliły jeszcze w cuglach, zastanów się co piszesz i do kogo bo jak popracujesz jak ja 25lat w zawodzie to będziemy mieli wspólny temat. Żegnam :-?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11992
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: topcio » 31 sty 2010, 15:47

Do pisanie również nikt nie zmusza, więc jeśli coś piszesz zachowuj się w sposób przyzwoity. Każdy ma prawo napisać o swoich spostrzeżeniach nawet jeśli są sprzeczne z przekonaniami innych. Informacja Taza była skierowana do dwóch zainteresowanych, jeden przyjął ją do wiadomości a Ty dalej swoje.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: KGB » 31 sty 2010, 17:29

argenta67 pisze:KGB, napisałem ci bez osobistych wycieczek ale ty masz tego Q równe zeru a ja mam prawo jazdy od 85r i wiem lepiej od ciebie co się robi z olejem a na dodatek ci powiem, że mnie nawet kontrolka ciśnienia oleju jest nie potrzebna bo ja na słuch bedę wiedział czy jest ciśnienie czy nie. "Branie" oleju nie ma nic wspólnego z rodzajem zasilania pb~lpg a nawet powiem więcej przy zasilaniu lpg palenie oleju jest mniejsze.
kolego ,chyba musisz miec mniej ode mnie ,czyli na minusie ,bo nie jest ciezko zauwazyc ,ze JA napialem wczesniej ,ze silnik na gazie zuzywac moze mniej oleju niz na benzynie ,
przewertuj pare stron tematu i sam zobacz - czekam na przeprosiny :lol:
ja tez napisalem ,bez zadnych wycieczek
topcio1 pisze: Informacja Taza była skierowana do dwóch zainteresowanych, jeden przyjął ją do wiadomości a Ty dalej swoje.
pokaz mi w ktorym miejscu nie przyjalem do wiadomosci ?
chyba wam chlopaki cos z wyswietlaniem postow sie kielbasi ,tak jak skrzynka na ktorej wisi mi 1 wiadomosc ,a wszystkie sa przeczytane

LUKI82

Odp: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: LUKI82 » 31 sty 2010, 17:44

Proponuje pousuwać zbędne posty.Posty które są obraźliwe i nie przyjemne do czytania i o niczym prócz wciskaniu swoich racji nie mówią .
Kolego KGB jak to co tu czytasz jest dla ciebie denerwujące i masz z tym problem to po prostu się nie udzielaj bo za każdym razem na to co napiszesz znajdzie się osoba która może mieć inne zdanie.Czemu masz się unosić.

Ps.
O paleniu oleju to ja napisałem,a to dla tego że po założeniu instalacji gaz.nowo założone uszczelniacze zaworów zrobiły sie twarde i nie szczelne.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11992
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Re: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: topcio » 31 sty 2010, 17:48

KGB pisze: pokaz mi w ktorym miejscu nie przyjalem do wiadomosci ?
LUKI82 pisze:Przyjąłem do wiadomości .
KGB pisze:a wiec wymiekasz - boisz sie kompromitacji widac
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11992
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Thesis 3,0 Aut już na gazie

Post autor: topcio » 31 sty 2010, 18:26

KGB pisze:
sam temat jest jalowy i powinien byc zamkniety ,
Tu akurat muszę się z Tobą zgodzić. Zamykam.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „::: LPG :::”