Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowice !!

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Rafako

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: Rafako » 03 cze 2011, 8:02

szajbus pisze:o wiele bardziej nowocześniejszy
Błysnąłeś teraz jak brylancik ;) : ok2 : Uśmiałem się do łez.
Serdecznie pozdrawiam.

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: szajbus » 03 cze 2011, 8:31

Chodziło mi o to, że jest poddawany modyfikacjom bo sama konstrukcja nie jest nowa ale ciągle udoskonalana.

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: ACME » 10 cze 2011, 23:38

Co do Thesisow w serwisie. Nawet najprostszy "temat", np. ostatni moj: wymiana wahacza to 5 dni w ASO. Wymontowanie/Zamontowanie godzina, poszukiwanie czesci po swiecie i sprowadzenie 1 ostatniej sztuki z jakiegos magazynu we Wloszech 5 dni. Norma. Przerabiam to juz ktorys raz. Na plus, ze dla posiadacza Thesis zawsze czeka samochod... Panda zastepcza. PS. Wczoraj jak zostawielm Thesisa i dostalem Pande, ochroniarz na bramie wyjazdowej rzucil: "Ales sie Pan zamienil" :)))

Thesisy stoja w ASO dluzej, bo nie wszyscy mechanicy za nie sie zabieraja. ASO woli szybciej zrobic cos we Fiaciku i skasowac klienta, niz zajmowac sie Thesisem, gdzie montaz/demontaz jest duzo bardziej skomplikowany. Nie mowiac o rozwiazywaniu problemu z jakas niedomagajaca centralka.

PS. Siec CAN w Thesis jest bardzo rozbudowana i skomplikowana. W Bielsku w zasadzie jest tylko 2 gosci co potrafi sie po niej poruszac.

PS2. Podpisuje sie pod zdaniem, ze zadbana i regularnie serwisowana/przegladana Thesis to calkiem bezproblemowy, super samochod, w ktorym wszystkie udogodnienia dzialaja. (Lacznie zrobilem juz roznymi Thesisami ok. 300k km)
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: szajbus » 11 cze 2011, 10:25

ten jest serwisowany i są wieczne problemy niestety tak jak i w aucie prezydenta miasta ... ja dopuszczam awarie ale w nowym aucie powinno ich prawie nie być a problem z wahaczem jest mi również znany zawsze sprowadzają "ostatni" przecież mają obowiązek po zakończeniu produkcji magazynować i produkować części ! i to przez kilka lat .

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: ACME » 28 cze 2011, 7:45

Wczoraj znow spotkalem Thesis prezydenta miasta w serwisie.

39000 przebiegu i brak mocy w wersji 2000T - diagnoza - "grusza" przy turbo sie uszkodzila. Koszt 4200,- nowe turbo - grusza jest ustawiona "na sztywno" i nie wystepuje osobno. Na Allegro jest gosc co potrafi to swietnie naprawic za 150 zl z gwarancja na 12 msc, ale kto by tam chcial miec naprawiane :)

Kupi sie nowa turbine, za kase podatnika, a stara (39 tys przebiegu!) wkrotce pojawi sie na Allegro :)

PS. Auto kupili niedawno od serwisu, a wiec jest ciagle na gwarancji mimo, ze jest z 2006 r.
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: Duch-Dziadka » 28 cze 2011, 8:37

Kolego...oddając flagowy model Lancii do serwisu dostajesz tylko Pande???
Takie rzeczy tylko we Fiacie...my tez jak oddawaliśmy Ulysse II to dawano nam Pande, aż w końcu ojciec nie wytrzymał i powiedział, że mogliby mu dać chociaż coś z klima...od tego czasu dostawał Alfe, albo Stilo... :D :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: ACME » 28 cze 2011, 10:29

Czasami Pande, ale przewaznie Fiat 500, Alfa Romeo 147 (nie wiecej ni 50.000 i nie starsze niz 2009)
Na bramie juz nie raz straznik wypuszczajacy mnie powiedzial: "ales sie pan zamienil" :)

Fajnie od czasu do czasu poskakac na nierownosciach 500 z wlaczonym CITY :)
Powiem wiecej, tak mi sie spodobala, ze szukamy takiej na rynku wtornym dla corki.
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: ACME » 28 cze 2011, 10:32

Tydzien temu bylem w serwisie RENAULT i co widze - auta zastepcze na czas serwisu platne. Od 150 za Clio do chyba 350 za Traffica (na dobe!!!)
Poza tym mialem Renault, flagowy model Vel Satis 3.0 dCI Initaile Paris i... juz nie chce wiecej miec z ta marka do czynienia!!!
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: Duch-Dziadka » 28 cze 2011, 11:09

Wszedzie masz juz auta zastępcze płatne...przynajmniej te serwisy które ja znam...
Giulietta Veloce 2016r

Rafako

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: Rafako » 28 cze 2011, 11:26

Duch-Dziadka pisze:Wszedzie masz juz auta zastępcze płatne...przynajmniej te serwisy które ja znam...
Też się nie spotkałem z bezpłatnymi autami zastępczymi. W 2007 roku, przy okazji oddawania Grande Punto na naprawę gwarancyjną, zaproponowano nam jakiegoś "utyranego szczępa" - Pandę za jedyne 99 zeta za dobę. W tej chwili mamy w firmowej flocie kilkadziesiąt nowych pojazdów jednej marki, kupionych w jednym salonie, a mimo to, ewentualne auto zastępcze dostajemy odpłatnie. Więc nie wiem kolego ACME, może jak przyjeżdżasz Thesisem to Cię mylą z prezydentem miasta i tylko dlatego dają gratisowego zastępczaka ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: ACME » 28 cze 2011, 16:15

Chyba z jakims krolem, czy cus, bo teraz mam w serwisie AR166 i dostalem 500, mimo ze wiedza, ze mam Thesisy...

Za to ich lubie :D
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

argenta67

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: argenta67 » 28 cze 2011, 17:01

ACME pisze:Chyba z jakims krolem, czy cus, bo teraz mam w serwisie AR166 i dostalem 500, mimo ze wiedza, ze mam Thesisy...

Za to ich lubie :D
Nie wiem za co można lubić serwisy : zdziwiony : piszesz, że masz większą ilość aut i co jeździsz zastępczymi autami? to znaczy, że masz więcej chętnych do jazdy tymi furami, więcej właścicieli bo ja więcej jak jednym na raz nie potrafię jeździć :noco:

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: ACME » 28 cze 2011, 18:20

Lubie serwis konkretny serwis, nie serwisy. Poza tym lubie jezdzic czym popadnie - tak juz mam.
Lubie takze bezposrednie przesiadki z Pandy na Thesis. Kiedy czuje, ze jazda Lancia mnie nudzi, jej dodatki nie ciesza... Siadam na dzien do Pandy, pozniej znow do Thesis i znow kocham Thesis!

To tak jak po calym dniu na nartach, sciagnac buty narciarskie, zeby znow zalozyc Adidasy...

Czy juz zle ze mna? Hihihichihihi...
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

argenta67

Re: Ostrzegam ! Lancia Thesis 2,4 20V 170KM Kraków Proszowic

Post autor: argenta67 » 28 cze 2011, 21:51

Ja tylko muszę lubić serwis kiedy jestem zmuszony podłączyć Thesis pod Examinera inne Lancie obrabiam we własnym zakresie. I tak niestety takie podłączanie nie zawsze przynosi odpowiedni skutek bo np po podłączeniu jest info "uszkodzona centralka", a to niestety nie tak centralka jest ok tylko nie ma odpowiedniego zasilania i tyle mi dał komp : beczy :

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”