Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

argenta67

Re: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 15 gru 2011, 18:01

grnb pisze:osobiście nie spotkałem się z podgrzewaną szybą przednią w thesisie
Bo Thesis nie ma podgrzewanej przedniej szyby tylko ma podgrzewane miejsce spoczynku wycieraczek nie będę pisał dlaczego bo zaraz znajdą się mądrzejsi.
flyshark pisze:To ludzie niezłe bzdury wypisują w ogłoszeniach, chcąc sprzedać samochód. :-?
Piszą tak bo wiedzą, że gdzieś "dzwonią" i na takie gadżety zawsze można kogoś chwycić.
Prawdziwie podgrzewaną szybę to miał np Ford Transit w wersji fińskiej i miał wtedy oddzielny włącznik do uruchamiania takiego ogrzewania.

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: flyshark » 15 gru 2011, 18:21

O widzisz, mądrego to i warto poczytać i posłuchać :D
To prosiłbym o podpowiedź kiedy i jak się włącza, czy ma może coś z tym wspólnego szyberdach ???????
Czy to np działa od temperatury zewnętrznej czy od przycisku odmrażania ???
:D

argenta67

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 15 gru 2011, 18:34

flyshark pisze:O widzisz, mądrego to i warto poczytać i posłuchać :D
To prosiłbym o podpowiedź kiedy i jak się włącza, czy ma może coś z tym wspólnego szyberdach ???????
Czy to np działa od temperatury zewnętrznej czy od przycisku odmrażania ???
:D
Zimą obserwuj to się przekonasz jak to działa, kierowca nie ma na to wpływu.

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: flyshark » 15 gru 2011, 19:25

Ot, jaki mądry samochód :-P
Dzięki argenta
Pozdrawiam

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: jjash » 15 gru 2011, 20:15

Generalnie wynalazek podgrzewania przedniej szyby to patent w Europie stosowany przez Forda. Kiedyś to był niezły lep na klientów. Sam miałem mondeo i focusa z takim ustrojstwem. I się przydawało. Auta dwa, garaż jeden. No to ten, który jechał wcześniej na dworze stać musiał. I co ciekawe, zawsze był to mój mondeo, nie żony focus. Ale przyznam, że dobry to patent. I szkoda, że u nas tego nie ma. Choć z drugiej strony, nawiew w Teresie to skuteczne rozwiązanie i szybko odmarzają szyby przednie. Od rozruchu auta do odmarzniętej szyby u mnie to raptem 6 min.
Pozdrawiam
Jash
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: LUKI82 » 16 gru 2011, 21:42

Użytkuję Thesis dosyć długo i na codzień więc kilka zimek już minęło. Samo te odmrażanie to się nie włącza, to jakaś bajka dla dzieciaka. Podgrzewanie uruchamia się poprzez wciśnięcie przycisku do odmrażania szyb. Pogrzewanie szyby pod wycieraczkami zdaje egzamin jak samochód stoi lub porusza się z niewielką prędkością, jak się jedzie szybciej i pada silnie śnieg lub marznący deszcz to i tak wycieraczki marzną( dotyczy to wycieraczek valeo).

argenta67

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 16 gru 2011, 22:15

LUKI82 pisze:. Samo te odmrażanie to się nie włącza, to jakaś bajka dla dzieciaka. Podgrzewanie uruchamia się poprzez wciśnięcie przycisku do odmrażania szyb..
Czytaj ze zrozumieniem wiadomo, że jeśli ustawisz na panelu LO to odmrażanie szyb nie zadziała ale nie ma też żadnego przycisku co uruchamia tylko ogrzewanie przedniej szyby więc nie wstawiaj tekstów o bajkach bo to mija się z logiką. Lepszą bajką jest przycisk "odmrażanie szyb" bo każda dodatnia temperatura jeśli ogrzewa to i odmraża. Jest taki przycisk włączający specjalnie nawiew na przednią szybę ale ten przycisk jest w Themie, w Kappie i innych autach lecz tylko w Thesis włącza dodatkowo ogrzewanie miejsca spoczynkowego wycieraczek nazywane tak szumnie "ogrzewaniem przedniej szyby".
Druga sprawa to nie wiem jak może przymarznąć wycieraczka jeśli już auto jest w drodze może co najwyżej w pióro wlecieć śnieg i je usztywnić i nie będzie dokładnie przylegało.

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: flyshark » 17 gru 2011, 8:58

Wiadomo że w czasie jazdy nie zamarznął tylko zbiorą śnieg, ale to musi mocno padać :-)
Też już trochę zrobiłem kilometrów w swoim życiu, najważniejsze że temat dla mnie wyjaśniony : yesyes :
Teraz mam pytanko co do radyjka bo mnie lekko zaskoczyło ale to już w innym temacie, a muszę jeszcze zrobić ze dwa zdjęcia wyświetlacza connect'a żeby było wiadomo konkretnie o co chodzi.
Pozdrawiam

LUKI82

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: LUKI82 » 17 gru 2011, 17:49

argenta67 pisze:
LUKI82 pisze:. Samo te odmrażanie to się nie włącza, to jakaś bajka dla dzieciaka. Podgrzewanie uruchamia się poprzez wciśnięcie przycisku do odmrażania szyb..
Czytaj ze zrozumieniem wiadomo, że jeśli ustawisz na panelu LO to odmrażanie szyb nie zadziała ale nie ma też żadnego przycisku co uruchamia tylko ogrzewanie przedniej szyby więc nie wstawiaj tekstów o bajkach bo to mija się z logiką. Lepszą bajką jest przycisk "odmrażanie szyb" bo każda dodatnia temperatura jeśli ogrzewa to i odmraża. Jest taki przycisk włączający specjalnie nawiew na przednią szybę ale ten przycisk jest w Themie, w Kappie i innych autach lecz tylko w Thesis włącza dodatkowo ogrzewanie miejsca spoczynkowego wycieraczek nazywane tak szumnie "ogrzewaniem przedniej szyby".
Druga sprawa to nie wiem jak może przymarznąć wycieraczka jeśli już auto jest w drodze może co najwyżej w pióro wlecieć śnieg i je usztywnić i nie będzie dokładnie przylegało.

Argenta, jeśli wymagasz ode mnie czytania ze zrozumieniem to sam się do tego stosuj.
Ja nie napisałem nic o uruchomieniu nawiewu w tryb LO-niska w tym przypadku temperatura 8-O
Ty w poprzednim poście napisałeś że podgrzewanie miejsca szyby w dolnej części uruchamia się samoczynnie a teraz piszesz że przyciskiem do odmrażania szyb - pisałem to przed twoim postem - coś się plączesz w tych swoich teoriach. Tak jak z tym drążkiem kierowniczym- jak do ciebie dzwoniłem i pytałem to powiedziałeś że jest po prostu wkręcany w magiel i że nie ma żadnej kontry a tym bardziej jak w tysiącu innych samochodów najzwyklejszego rozwiązania typu zakończenia drążka kwadratem i śruby kontrującej by trzymało się wszystko kupy, a jednak jest.
Przycisk odmrażanie szyb uruchamia jednocześnie ogrzewanie szyby tylnej i przedniej, lusterek oraz nawiewu w trybie HI- wysoka w tym przypadku temperatura, kierowana na wszystkie szyby.
A co do wycieraczek czy mogą przymarznąć czy nie to pogadamy jak kupicie sobie wycieraczki Valeo Silencio Premium ( ok 130 zł /szt ). To czy zamarzają to nie jest tylko mój wymysł a tym bardziej spostrzeżenie ale większej części osób korzystających z owych gumek.
Druciaki nie przymarzają ale coś za coś. Ja tak czy inaczej wybieram Valeo.

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: lybra1,9 » 18 gru 2011, 9:21

Czytając ten schemat,mozna zauważyć,że jednak w/g eLearn wystepuje w thesis przednia szyba podgrzewana.Włączana tym samymn przyciskiem co tylna szyba.
Pozwoliłem sobie edytować schemat:
ogrzewanie scemat.JPG
To co zaznaczone jest kółkiem na czerwono to oznaczenie grzałek.W/g eLearn:
P 055-tylna szyba podgrzewana
P 056-przednia szyba podgrzewana.
Sprawdzę czy mam takie strojstwo u siebie,jesli nie mam /import z włoch/to popytam co nieco czy mozna dołożyć takie cudo i jakie koszta.
Szymon
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

argenta67

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 18 gru 2011, 9:42

lybra1,9 pisze:Czytając ten schemat,mozna zauważyć,że jednak w/g eLearn wystepuje w thesis przednia szyba podgrzewana.Włączana tym samymn przyciskiem co tylna szyba.
Pozwoliłem sobie edytować schemat:
ogrzewanie scemat.JPG
To co zaznaczone jest kółkiem na czerwono to oznaczenie grzałek.W/g eLearn:
P 055-tylna szyba podgrzewana
P 056-przednia szyba podgrzewana.
Sprawdzę czy mam takie strojstwo u siebie,jesli nie mam /import z włoch/to popytam co nieco czy mozna dołożyć takie cudo i jakie koszta.
Szymon
Dobrze piszesz i pokazujesz a i potwierdzasz, że kierowca nie ma wpływu na samodzielne włączenie ogrzewania tylko przedniej szyby. Uważam, że wszystkie Thesis miały to ogrzewanie w standardzie bez względu na regiony świata.

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: lybra1,9 » 18 gru 2011, 10:06

Sprawa ma się tak;mam podgrzewana przednią szybę ale tylko w miejscu gdzie są wycieraczki w stanie "spoczynku".Po rozmowie z flachowcem:Były podgrzewane przednie szyby w całości ale tylko dla rynku skandynawskiego,lub na specjalne zamówienie.Co do standardowego podgrzewania wycieraczek tego się nie dowiedziałem,ponieważ On sam nie wie i nie wnikał w ten temat.
Szymon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”